Nowa specjalizacja Lawspective

Mamy przyjemność poinformować, że Lawspective uruchamia praktykę nowych technologii.

W ramach nowej specjalizacji zapewniamy kompleksowe wsparcie dla średnich i dużych podmiotów z różnych branż, m.in. instytucji finansowych, które inwestują w rozwój lub implementację nowoczesnych technologii.

Stworzenie nowej praktyki jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój technologii i jej rosnące znaczenie w działalności przedsiębiorców. Z naszych obserwacji wynika, że regulacje prawne w tym obszarze nie zawsze nadążają za rzeczywistością. W efektywnym doradztwie prawnym istotne staje się połączenie praktycznej znajomości technologii z wiedzą i doświadczeniem prawniczym.

Naszych Klientów w tym zakresie wspierać będą dr hab. Iwona Karasek-Wojciechowicz oraz Maciej Tabor, który dołącza do zespołu naszej Kancelarii.

Dr hab. Iwona Karasek-Wojciechowicz jest doktorem habilitowanym w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doradza w obszarze technologii blockchain (DLT), sztucznej inteligencji (AI), technologii kwantowych oraz wykorzystania chmury obliczeniowej przez podmioty rynku finansowego. Jest członkiem panelu ekspertów European Union Blockchain Observatory and Forum (EUBOF) oraz Grupy Roboczej ds. Rejestrów Rozproszonych i Blockchain przy Ministerstwie Cyfryzacji. Jest również prelegentką na licznych seminariach i konferencjach naukowych i branżowych dotyczących m.in. technologii blockchain.

Maciej Tabor specjalizuje w projektowaniu i negocjacjach umów IT. Koncentruje się również na regulacjach outsourcingowych w projektach technologicznych, w tym opartych o technologię chmury obliczeniowej. Przed dołączeniem do Lawspective,               współpracował z kancelarią – liderem na rynku prawa nowych technologii w Polsce. Jest również członkiem zespołu IT/outsourcing w jednym z największym banków w Polsce.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
[addtoany]